Ви переглядаєте програму 2017 року.
Щоб повернутись до програми цього року — натисніть сюди.

Програма і учасники минулих років: 2019201820162015

ПРОГРАМА

6/05/2017

12:30-13:30

Постріл у темряві: історія та сучасність комікс-нуарів (Лекційна світлої сторони)

Хоча комікси асоціюються передусім із Суперменом чи Людиною-Павуком, історично графічні оповіді про кримінальний світ та лаконічних детективів в капелюхах та тренчах були не менш популярними за супергероїку. Та і будемо відверті — ранні супергеройські комікси немало запозичили в бульварного чтива про фатальних красунь та похмурих копів. Післявоєнна цензура друкованих видань ускладнила подальший розвиток жанру, але комікси-нуари повертаються до слави минулого. Недаремно один із найвідоміших нуарів нашого часу «Місто Гріхів» — теж екранізація коміксу. Утім, Френк Міллер далеко не єдиний письменник, якому небайдужі історії про злочинців та корумпованих полісменів. Кого ще почитати за чашкою кави чи пляшкою бурбону — дізнавайтесь на лекції Олександри Ринк.

13:00-14:00

Прем’єра першого випуску коміксу «Воля» (Головна зала)

Те, на що чекали фанати гік-культури України протягом останнього року. Зустрічайте прем’єру першого випуску коміксу «Воля» 6-7 травня на Kyiv Comic Con 2017!
«Воля» — це фантастична стім-панк/дизель-панк книга коміксів у жанрі альтернативної історії з елементами детективу та шпигунського трилера. Перший випуск — це 60 сторінок у твердій обкладинці формату “А4+”. 3 пов’язані між собою графічні новели від найкращих художників-коміксистів України.

15:00-16:00

Презентація офіційних перекладів коміксів DC (Головна зала)

Епохальна подія для всіх українських фанатів коміксів! Kyiv Comic Con та видавництво Рідна мова запрошують вас на першу в Україні презентацію офіційних перекладів коміксів DC!
Ви зможете зустрітися з людьми, що весь цей час сумлінно працювали над українським перекладом: Євгеном Музиченком, Оленою Оксенич, Яніною Лимар та Родіоном Буреніним, а також із Марією Шагурі, яка відповідає за проект перекладів коміксів DC в Україні. Ви дізнаєтеся про те, як тривала робота над перекладами, про особливості адаптації мови та звуків, про специфіку роботи над новими та старими коміксами, а також про плани на майбутнє.

16:00-17:00

Місто-герой: особливості конструювання коміксного простору на прикладі Готема (Лекційна світлої сторони)

Чорний плащ точно крутіший, якщо розвивається на тлі нічного міста при місячному світлі. І що за супер лиходій не залишає за собою палаючі руїни? Як не крути, кожному місту потрібен свій герой, але й герою без міста — ніяк. Саме про взаємозв’язок локації з персонажем поговоримо на нашій лекції — обговоримо основні принципи роботи з простором і зосередимося на одному з найвідоміших вигаданих міст — Готемі.

17:00-18:00

Стен Лі — комікс-суперзірка (Лекційна світлої сторони)

Зараз уже неможливо уявити сучасну поп-культуру без персонажів, яких створив легендарний Стен Лі – Spider-man, X-men, Thor, Hulk, Iron Man, Groot, Avengers, Daredevil, Doctor Strange, та багато інших.
Дідусь, який у свої майже 95 років їздить по фестивалях, знімається у фільмах, створює нових персонажів і навіть не думає зупинятись. Прийдіть і дізнайтеся більше про комікс-легенду і його історію успіху, а також про те, як на світ з’явилися ваші улюблені персонажі!
Лекцію читатиме Дмитро Данилюк.

20:00-21:30

Дизайн персонажа: від ідеї до сторінки коміксу, від фан-арту до концепту (Лекційна Світлої сторони)

На лекції Ігоря Лободи ми поговоримо про основи дизайну персонажів у коміксах, унікальності їх зовнішності, впізнання та простоти. (далее…)

7/05/2017

13:30-14:30

Нові старі супергерої: як і чому змінилися класичні персонажі (Лекційна світлої сторони)

Супергерої з’явилися у Золотий вік коміксів – час, коли Америка стояла на порозі війни, а людство потребувало надзвичайної сили, аби нарешті почувати себе у безпеці. Однак часи змінювалися, після Другої світової Америка зіткнулася із війною у В’єтнамі, низкою економічних криз, хвилею еміграції і потребою примиритися з Іншим. Штатам вже був потрібен не класичний сильний супергерой, який переможе ворога і звеличить свою країну, а миротворець, що зможе показати перевагу розмаїття, створити мозаїку Америки з різних елементів. Супергерої нового часу є звичайними людьми, ближчими до грецьких героїв, які мучилися через власне призначення, ніж до еллінських богів, що пишалися своєю непереможністю. Сьогодні ми хочемо бачити супергероїв схожими на своїх батьків або друзів, адже це означатиме, що в кожному з нас є часточка Супермена. Настав складний час переосмислення, час ревізії, тож викидаймо Капітана Америку старого формату з корабля сучасності – сьогодні у нас нові персонажі і нові цінності.

УЧАСНИКИ

  • Ольга Ковальчук

    Літературознавець, культоролог, дослідниця коміксів. З лекціями виступає з 2016 року (локації — Музей Сновидінь, крамниця коміксів Ideo-grafika, Qeerhome Kiev, OneLove cafe, наразі іде підготовка до івентів у Bibliotech та Часопис), в академічному просторі досліджує комікс-культуру з 2014. З 2017 — позаштатний автор ресурсу Vertigo (публікації на стадії підготовки). Основне коло зацікавлень — сфера тілесності, функціонування та трансформація класичних сюжетів\образів, просторова критика.

  • Дмитро Данилюк

    Дмитро Данилюк – швейцарський комікс ніж: один із найбільших в Україні колекціонерів оригінальних коміксів, засновник магазину/блогу/комьюніті Comics Attic, автор ютуб каналу Comics Attic, засновник Комікс Клубу який проводить регулярні зустрічі у Києві, лектор і звичайно ж головне великий поціновувач мальованих історій.

  • Олексій Бондаренко

    Навчався в КДІПДМ відділ монументального розпису, не закінчив. займався дизайном інтерєрів, маю кузню, виготовляв репліки холодної зброї, пралельно фрилансив для GSC та інших компаній, комікси почав малювати для GSC, по сталкеру, і досі млюю, дат не памятаю, маю погану память

  • Ігор Лобода

    Професійну діяльність розпочав в 2010 році, спочатку, як художник-фрілансер, згодом, як колорист і один із авторів коротких коміксів на Bash.org, в 2012 розпочав тісно співпрацювати з Bubble, а в 2014 також із Drumfish Productions. Останні два роки приділяє багато уваги участі у конкурсах та комікс-конвенціях в Україні та Росії

  • Holly Haurelia

    Holly Haurelia (Олена Стрекалова)
    Малювала з дитинства, закінчила шість классів художньої школи. Під час навчання на графічного дизайнера зрозуміла, що дизайн — це не для неї, а душа лежить до малювання, і пішла малювати промо-арт в ігрову індустрію. В той же час почала малювати персонажів зі своєі історії, яку пізніше оформила в книгу, та фотографувати. На данний момент працює художником-фрілансером, веде лекторську діяльність про малювання та роботу художника. Співпрацювала з декількома ігровими компаніями, з останнього — малювала іллюстрації для гри Dark Age.

  • Максим Богдановський

    Народився 28 травня 1970 року у Днiпропетровську, де мешкає все життя. Зараз це мiсто Днiпро.
    Малювати любив вiдтодi як вiдкрив для себе папiр та кулькову ручку. Приблизно з 4-5 рокiв.
    У четвертому класi вперше побачив французький журнал комiксiв PIF i захопився цим жанром.
    Намагався створити власнi комiкси, доволi примiтивнi. З 1994 до 2000 року працював у рекламнiй агенцiї,
    дизайнером полiграфiчної продукцiї, у друкарнi. Протягом 2001-2003 рокiв малював односторiнковi комiкси
    з пригодами лiсника Микитича для польського журнала НФ «Science Fiction». Далi продовжував цю серiю
    для українського журнала мальованих iсторiй «К9». Для нього ж намалював кiлька невеличких комiксiв на рiзнi теми. Зараз переважно малює iлюстрацiї для реклами, обкладинок тощо.

  • Takky

    Takky (Анна Пясковська)
    Закінчує 5-й курс КПІ за спеціальністю графіка, брала участь у кількох виставках, одержувала призові місця у різноманітних конкурсах, малювала на КПІ стіні, підтримувала та брала участь у Київському Комік Коні з самого початку. Надає перевагу комп’ютерній графіці.

  • Kutty Sark

    Kutty Sark (Катерина Худякова)
    Працювала концепт-художником в BLAM Games, потім фріланс-ілюстратором і концепт-дизайнером персонажів. Навчалась в одеській архітектурно-художній академії. Публікувалася у комерційних і благодійних артбуках у різних країнах.

  • Michel Demiurge

    професійний ілюстратор (досвід роботи близько 10 років), співпрацює з американськими та англійськими видавництвами. Малював комікс «За межею» для американського видавця, зараз його опублікував журнал «Чорний лев».
    http://michel-art.com/

  • Hobo Robo

    Hobo Robo (Сергій Калініченко)
    Художник-початківець, зараз працює над скриптом особистого комікса під назвою «Падіння Данте» – аллюзією на Божественну Комедію в сеттінзі постапокаліпсиса.

  • Марія Шагурі

    Культуролог та історик за освітою, редакторка та перекладачка за покликанням. Співзасновниця Kyiv Comic Con та відповідальна за проект перекладів коміксів DC в Україні.

  • Vovkulaka

    Видавнича діяльність Vovkulaka розпочата саме з проекту «Серед Овець». Засновник видавництва є водночас власником крамниці коміксів вже понад два роки.
    Автор комікса Олександр Корешков — художник, дизайнер, фрилансер, арт-директор. «Серед овець» вже його другий комікс, який він презентує українському читачеві. Перший його комікс-твір — урбан-триллер «12й! Поїхали»

  • Марія Фесик

    Художниця з України, родом з міста Запоріжжя. Спочатку отримувала художню освіту на курсах традиційного живопису. Вивчала акварель та графіку. Для роботи в графічних редакторах одного разу спробувала використовувати планшет, їй дуже сподобалося і вона почала вивчати цифровий малюнок. З 2016 брала участь в художньому заході Dolbolen ‘Challenge, який об’єднує художників з різних країн. Також займається ліпленням і косплеєм.

  • Євген Музиченко

    Професійний перекладач. Закінчив Центральноукраїнський державний педагогічний університет ім. В. Винниченка за спеціальністю «Переклад».
    Має понад 8 років досвіду роботи в галузі. Вважає, що український читач вже давно готовий до коміксів рідною мовою.

  • Денис Скорбатюк

    Перекладач коміксів українською, засновник і голова Студії «Ворон», сценарист-початківець.
    Артьом Бурлик — студент КПНУ им. И. Огиенко, педагогічного факультету, напрямку образотворчого мистецтва. Художник, ілюстратор та автор коміксів, який працює у даній сфері вже 4 роки.
    «Сага про Сонценосців» — наш перший спільний проект і для обох цей комікс є дебютом . Працювати над ним ми почали в серпні 2016 року.

  • Asgardian comics

    Видавництво Asgardian comics засновано у серпні 2015. За цей час вже видано 3 комікси. Видавництво одночасно працює над створенням власних творів та ліцензуванням популярних вітчизняних та закордонних коміксів.
    Покликання Asgardian comics – розвиток індустрії коміксів в Україні.
    http://asgardian.com.ua/

  • Кіт Інжир

    Кіт Інжир — український комікс-персонаж. Уявний кіт, який понад усе любить книжки, веде власний кулінарний блог, активно реагує на події в країні. Персонаж виник 2009-му році і здобув популярність у соцмережах. Сторінку Інжира у Фейсбуці вподобали понад шість тисяч шанувальників. Перша виставка плакатів з Інжиром «Суші. Миші. Вільні Вірші» пройшла на ГогольФЕСТі у Києві 2015-го. Персонаж веде власні літературні блоги на сайтах Літакцент, Читомо і Yakaboo. Брав участь у екологічних та освітніх інформаційних кампаніях. Регулярно проводить майстер-класи для дітей — з малювання коміксів, валентинок та листів Святому Миколаю. Увійшов до рейтингу 9 найкращих пабліків українського Фейсбуку від Lustrum. Автор — Олена Павлова, журналістка, художниця і кураторка літературного конкурсу “Новела по-українськи”.

  • Троє проти зла

    Ми команда-ентузіастів. Це перший великий проект який ми робимо. Дехто з нас до того навіть не цікавився коміксами.

  • Alexandra Schastlivaya

    Alexandra Schastlivaya
    Художниця-ілюстраторка, фрілансер, працювала колористом в Bubble (комікс «Майор Гром» (випуски №2-9 та новорічний випуск), малювала для карткових та настільних ігор (Cadwallon, The Skels, Война легенд), створювала обкладинки журналів, має публікацію в артбуці Arqute та в Альманасі коміксів (Kyiv Comic Con-2015). Виставляла роботи на Necronomicon, брала участь в графічному столі на Kyiv Comic Con-2016.

  • Олександра Ринк

    Дипломований коміксолог, авторка каналу «Основи коміксології», постійна авторка сайту Vertigo і просто велика фанатка коміксів. На прохання назвати улюблене видавництво зазвичай не може обрати між Fantagraphic, Drawn and Quarterly та Image. Обожнює Джефа Леміра, читає лекції про фемінізм у коміксах та змушена постійно всім пояснювати, що комікси — це не лише дитячі історії та герої в суперобтягуючих трико.

  • Ольга (Red Bast aka грыгры)

    Працює 2d Artist-ом в ігровій компанії 4A Games™ .
    Брала участь у розробці таких AAA-проектів, як:

    — METRO 2034: Last Light
    — World of tanks
    — Overlord
    — Crime Craft
    — Battlefield 2142

    У вільний час займається скульптурою і малює комікси як хоббі.
    Автор історій:
    — Графического романа oNspaiw (1 глава которого издана осенью прошлого года издательством СПБ-Комикс);
    — Grrrockit! (комікс брав участь у фестивалі ComART FEST 2013);
    — Осколки Земли: История тигрят (надруковано в альманасі «Коммиссия» 2008).

  • Vicviktorova

    Vicviktorova (Вікторія Чирак)
    Художниця-ілюстраторка. Самоучка. Починала з нуля і намагається стати краще щодня протягом приблизно 5-ти років. Частіше за все малює стилізовані портрети та ілюстрації улюблених персонажів/героїв/акторів та звичайних людей, додаючи до них щось своє, або ж власні ідеї. Іноді підробляє фріланс-ілюстраторкою.

  • UKRMAN

    Компанія UKRMAN була заснована 04.09.2016 року і входить до складу команії FLAT Company. Основною задачею компанії UKRMAN є популяризація українського персонажа на ім`я Укрмен.
    На даному етапі компанія готує до випуску свій перший цикл коміксів під назвою «Укрмен. Початок».
    http://ukrman.ua

  • R.E.R. Studio

    Студія почала діяльність на початку 2015 року і налічувала колектив з трьох осіб. Метою було створення п’ятитомного коміксу під назвою Чорні Скелі. Кілька тижнів потому колектив розпався, ледве розпочавши роботу над коміксом. Лишився лише фактичний ініціатор створення студії — Дмитро Гук, більше відомий як Дмитро Робінзон. Роботи над коміксом продовжились, і за два роки існування студії було створено ще п’ять ліній веб-коміксів: Погана Погода, Ukrainian Warfare, Всяке Різне\Default_NewBase, Записки З Минулого та Жарти Лісових Химер. Також на даний момент задумано три друковані видання — Sine Nominae, Сесія Вже Близько та ті самі Чорні Скелі.
    На квітень 2017 анонсовано вихід журналу Сесія Вже Близько — першого друкованого видання студії. На кінець травня анонсовано друкований пролог коміксу Sine Nominae. Чорні Скелі, як основний комікс студії, постійно знаходиться в розробці через мінливість сюжету, тож вихід першої частини поки не анонсовано.
    Найспецифічнішою лінією студії можна вважати Всяке Різне\Default_NewBase, до якої, до речі, і відноситься журнал Сесія Вже Близько по стилю рисунку і викладу подій. Лінія об’єднує веб-коміксну, друковану коміксну та мультиплікаційну складову (в склад лінії на даний момент входить 5 серій однойменного мультфільму). Лінія містить 6 сюжетних прямих.

  • Koro

    Koro (Тетяна Хлонь)
    Закінчила університет за фахом «дизайн». У 2010 році стала керівником і викладачем у щойно заснованому арт-клубі для художників-анімешникiв «ZPaint». Зараз, клуб розширив свої рамки і є мультифандомним. Крім того, займається ілюстрацією та іншої роботою, властивою художникам-фрілансерам.
    Організатор тематичних заходів в своєму місті, таких як «Фандомний двір» і «Running man». Учасник літніх і зимових «Фандомних битв» з 2013 по 2016 рік.
    Учасниця Kyiv Comic Con 2016 та Fan Expo Odessa 2016
    Авторка коміксу «Голуб Геннадій», співавторка коміксу «Сталь та Папір» (автор ідеї та співавтор сценарію A.Voynov) та «Труднощі виховання» (автор сценарію L. Shamay).

  • Олена Оксенич

    Киянка, випускниця Київського Національного Лінгвістичного Університету, перекладач з десятирічним досвідом роботи з різноманітною кіно та телепродукцією і річним досвідом у художній літературі. Вважає комікси як такі дуже цікавим і глибоким явищем світової культури, а їхній переклад — захоплюючою у своїй своєрідності справою.

  • Владислав Павленко

    П`ять років у художній школі, чотири курси в університеті на графічному дизайні – саме стільки часу знадобилося мені, щоб зрозуміти, що дитяче захоплення коміксами можна і (що саме головне!) потрібно продовжувати розвивати! У 2015 і 2016 роках я пробував свої сили на конкурсі коміксів від Kyiv Comic Con, але останні півроку я провів принципово інакше і більш серйозно зайнявся цією справою, плідно попрацювавши над своїм дебютним повноцінним випуском нової історії. Таким чином, я знову повертаюсь назад до цікавої та захоплюючої теми, але вже не у якості читача/глядача, а у якості автора та художника.

  • Effulgent-smile

    Effulgent (Света Зозуля)
    Художник та ілюстратор з Києва. Мрія стати крутим художником з’явилася у неї після знайомства з аніме Sailor Moon. З того часу вона малює без зупинки та з великим завзяттям. Працює художником в гейм-індустрії понад чотири роки. Найбільше любить малювати красивих дівчат зі світлим волоссям і магічними здібностями.

  • Captain Howell

    Captain Howell (Дар’я Мош)
    За освітою дизайнер одягу, за покликанням — 2d художник, ілюстратор-візуализатор. Серйозні кроки до досягнення нинішньої стилістики почалися з 2013 року і продовжуються до цих пір. Особливу увагу приділяє графіці, лайнарту, а вже потім кольору. На даний момент займається проектом Scratch Line в співавторстві з Arkkmelai. Створює ілюстрації для обкладинок скетчбуків, а також стікери та листівки. Улюблена тематика – чоловіки.
    https://vk.com/scratchline

  • The Apostate

    Як почати комікс із жарту й замахнутися на Сomic Con? Це буде історія «Bloody Mery» («Кривавої Мері»).
    Усі, хто читають комікси чи мангу, хоч раз мріяли створити щось своє. Моє ж заглохло, як старенький жигуль. Потужним поштовхом для нього стало жартівливе привітання з Днем народження однієї тоді ще мені не дуже добре знайомої дівчини з медіапродюсування (спеціальність в Інституті журналістики).
    Щось типу «рости велика й здорова і, можливо, ти колись будеш просувати мій комікс» та її коротка відповідь «про комікс розкажеш детальніше, щось придумаємо» змусило мене знову почати малювати.
    До подачі заявки на Comic Con декілька днів? Нічого! Дедлайни у нас і не так горіли! Думаю, що студенти, які здали сесію зрозуміють.
    Зараз у розробці є перші сторінки й арти персонажів. Трохи нашої жахливої реальності та вампірів. Це буде ваншот на 30-40 сторінок. А далі плани, як у Наполеона! Стільки ідей, стільки сюжетів!
    Робити щось вперше страшно й важко, тому конче шукаю підтримки й конструктивної критики : ) Ловлю кожен шанс! Давайте створювати комікси разом і світ усміхнеться нам!

  • Octane

    Octane (Тетяна Бойко)
    Випускниця Видавничо-поліграфічного інституту НТУУ КПІ, кафедра графіки.
    Творча кар`єра починається з 2003-го року, коли був намальований перший експериментальний комікс. Майже весь творчий шлях пов`язаний із мальованими історіями, де автор водночас є сценаристом та художником. Написала та намалювала комікси «Ельфійська магія» та «Некромантійя», триває робота над іншими проектами. «Некромантійя» була видана видавництвом Євгеніос у 2011-му році.

  • Вікторія Пономаренко

    Художник за освітою. Працює дизайнером і малює мангу, ілюстрації. У 2010-2016 роках разом з подругами видавали збірку мальованих історій «Містерія», а у 2011-2014 роках видавалася в MNG. Альманах російської манги. Випуски №1, 3, 5, 9
    У 2016 році брала участь у фестивалі «Kyiv Comic Con» та «Balkanska smotra mladih atrip autora»
    https://www.instagram.com/yuki_tendo/

  • Комікс Ломбард

    Ми група колекціонерів зі стажем! Купуємо, продаємо та обмінюємся абсолютно різними коміксами, що надруковані різними мовами світу, у тому числі пропонуємо й оригінальні американські! Нові та вже читані в чудовому стані! Крім того, пропонуємо, так звану, комікс-бібліотеку у нашому стаціонарному магазинчику. Комікси пересилаємо по всій Україні та за її межі, а також підвозимо кур’єром.

    https://vk.com/comicslombard

  • Богдана Романцова

    Редактор видавництва «Темпора», аспірант «Києво-Могилянської академії». Дописує на портал «ЛітАкцент», видання «Лівий берег», «Український тиждень». Серед професійних інтересів — компаративістика і європейський роман, серед непрофесійних — «Що? Де? Коли?», масова культура і все, що пов’язано з Францом Кафкою.

  • Рідна мова

    Видавництво «РІДНА МОВА» було засновано 2003 року і зосередило свою діяльність на виданні найкращих книжок для дітей і дорослих українською мовою.
    Окрім дитячих книжок, «Рідна мова» також видає підліткову літературу та книжки для дорослих. У 2017 році видавництво першим в Україні отримало права на переклад коміксів DC українською, а також започаткувало серію перекладів освітніх коміксів («Наука у коміксах»).

  • Наталія Ререкіна

    П’ять років працювала на анімаційних студіях. З 2008 року – вільна художниця. Працює в співавторстві зі сценаристом Джейре. З 2011 року спільні роботи видають у MNG. Альманах русской манги. У 2012 році посіла 3 місце у японському конкурсі манги, також разом с Джейре два рази вигравала в міжнародних японських конкурсах манги. П’ять років малювала комікси для дитячого журналу «Новая школа волшебниц». Співавторка збірки мальованих історій «Містерія» в стилі манга. Авторка оригінальної манги «Погляд ночі».
    https://www.facebook.com/rerekina
    https://vk.com/lumimele

  • Родіон Буренін

  • ДавАрт

    Видавництво коміксів Андрія Данковича. Ми придумуємо, малюємо й видаємо українські комікси.
    http://davart.com.ua/product

  • Valariel

    Valariel (Валентина Гожан)
    Фріланс 2Д художник, ілюстратор з 2015 року. Працювала зі студією Nirvana для сайту з іграми для дівчаток Fynsy.com. В обязанности входила отрисовка всех игровых элементов: фоны, персонажи, интерфейс, ассеты, элементы для анимации. Зараз працює в IT-центре SkillUp в Києві викладачем курсу «Основи Фотошопу та 2Д графіки». Зараз художниця працює на фрілансі над різноманітними проектами: ілюстраціями для книжок, спрайтами для аніме-новел і малюванням ігрових ассетів, фонів, персонажів та інтерфейсів. Захоплюється косплеєм.

  • Black Lynx

    Black Lynx (Ганна Ревенок)
    Захоплюється малюванням з дитинства, працювати по професії почала в 2013, в ігровій компанії «Кефір». Коли студія перестала існувати в нашій країні, перейшла в компанію Boolat Games, де і працює зараз. В основному малює в милій мультяшній стилістиці.
    https://www.facebook.com/profile.php?id=100009227992012
    https://vk.com/BlackLynxLair
    https://www.artstation.com/

  • UGAR production

    Неформальне творче об’єднання, що продукує розважальний медіа контент, підтримуючи та розвиваючи український медіа-простір по усіх напрямках — кліпи, кіно, комікси, фестивалі, тощо.

  • Олена Павлова

    Кіт Інжир — український комікс-персонаж. Уявний кіт, який понад усе любить книжки, веде власний кулінарний блог, активно реагує на події в країні. Персонаж виник 2009-му році і здобув популярність у соцмережах. Сторінку Інжира у Фейсбуці вподобали понад шість тисяч шанувальників. Перша виставка плакатів з Інжиром «Суші. Миші. Вільні Вірші» пройшла на ГогольФЕСТі у Києві 2015-го. Персонаж веде власні літературні блоги на сайтах Літакцент, Читомо і Yakaboo. Брав участь у екологічних та освітніх інформаційних кампаніях. Регулярно проводить майстер-класи для дітей — з малювання коміксів, валентинок та листів Святому Миколаю. Увійшов до рейтингу 9 найкращих пабліків українського Фейсбуку від Lustrum. Автор — Олена Павлова, журналістка, художниця і кураторка літературного конкурсу “Новела по-українськи”

  • Y.V

    Y.V (Юрковська Вікторія)
    Почала свою творчу діяльність в 2012 році. Вчиться на магістратурі за фахом графіка та ілюстрація книг і працює в цій сфері. Крім ілюстрування книг, вдосконалюється в напрямку концепт-арту для ігор. Учасниця кількох виставок, майстер-класів і конкурсів, а також Київського Комік Кону з 2015 року. Віддає перевагу комп’ютерній графіці, малює на планшеті й створює свій фентезі-світ.
    https://www.facebook.com/victoria.yurkovskaya.5
    https://vk.com/by.watson
    https://victoriayurkovskaya5.artstation.com/

  • Paratsepient

    Paratsepient (Еммануель Комлач)
    Малюнком займається не так давно: 1 рік і 8 місяців малював олівцем, вугіллям та тушшю, 4 місяці — аквареллю та акрилом, а зараз майже 2 місяці малює в цифрі. До малюнка його підштовхнули ігри та художня література, багато малював на замовлення, спочатку це були портрети, трохи пізніше – розпис приміщень та ілюстрації для кількох книг. Малював fan-art для оформлення одного з офісів Gamevil в Росії.

  • Яніна Лимар

    Інженер промислового і цивільного будівництва та технічний перекладач, коміксами захопилася у 2013 році, коли працювала над перекладами для російськомовного електронного видання. На початку 2016 року заради кращого розуміння культури коміксів пройшла курс Смітсонівського інституту «Поява супергероїв та їх вплив на популярну культуру». Проект перекладів коміксів вважає дуже важливим кроком у сучасній українській літературі.
    Обожнює писати та читати фантастику. Серед інших захоплень — косплей та крафт. Є призером двох попередніх Комік Конів в номінаціях «Комікси та художня література» та «Комп’ютерні ігри».

  • Arkkmelai

    Arkkmelai (Марія Смирнова)
    Отримала вищу освіту за спеціальністю графічний дизайнер. Працювала у гейм-деві 2Д художником і зрозуміла, що саме створення виразних образів для комп’ютерних ігор приваблює її найбільше і саме цій справі бажає присвятити найближчі роки, вдосконалюючись та розвиваючись. Була учасницею графічного столу Kyiv Comic Con 2016. У 2016 разом з художницею Captain Howell створили творчий дует Scratch line і зосередилися на створенні авторських стікерів, листівок та скетчбуків.
    https://vk.com/arkkmelai_art

  • Артьом Бурлик

    Артьом Бурлик
    Студент педагогічного факультету Кам’янець-Подільського національного університету імені І. Огієнка, напрямок образотворче мистецтво.
    Художник, ілюстратор та автор коміксів, працює у цій сфері вже 4 роки. Зараз працює над коміксом «Сага про сонценосців», дебют якого відбудеться вже цього року.

  • Кирил Зіньков

    Психолог, член Української спілки психотерапевтів, автор Youtube каналу, присвяченого психології коміксів “Geek Psychology”.
    https://www.youtube.com/channel/UCVdYOYMPwvBw48vU9cDj4gw

  • Misha Yevtushenko

    Цифровий художник. Візуалізує ідеї.
    Закінчив факультет архітектури та магістратуру дизайну. У 2013 році залишив архітектурну фірму та став фріланс-ілюстратором. Займався графікою та концептами, переважно рекламою та іграми. Співзасновник графічної студії, має кілька власних продуктів. Зараз працює концепт-художником над повнометражним анімаційним фільмом та над власними проектами.
    https://www.facebook.com/michael.yevtushenko
    https://goo.gl/5FLVYx