Лекція-зустріч з учасником міжнародного космічного проекту Mars One

Навіщо людям летіти на Марс? Чи володіємо ми такими технологіями зараз? Наскільки ми близькі до колонізації іншої планети? Чи страшно це – летіти в один кінець? На всі ці та безліч інших запитань можна буде почути відповідь від одного із потенційних перших поселенців Червоної планети – українця Сергія Якимова, який увійшов у сотню добровольців, відібраних із 200 000 претендентів з усього світу.

Mars One – це амбітний космічний проект, який вже за 10 років планує створення на Марсі самодостатньої колонії. Автор ідеї, голландець Бас Ландсдорп, оцінює його у $6 млрд (що значно збільшує шанси на реалізацію, адже, для порівняння, за підрахунками NASA, колонізація цієї планети обійдеться в $100 млрд). Компанія Mars One не займається виробництвом космічних технологій, залучаючи до співпраці виконавців і постачальників. Зараз йде робота над системами життєзабезпечення скафандрів, підготовкою першої автоматичної місії і запуском першого супутника зв’язку. У 2026-му році заплановано запустити перший екіпаж із чотирьох добровольців, всі наступні будуть вилітати що два роки. Місія передбачає довічне перебування колонізаторів на Марсі. Як запевняють організатори, політ повинен відбутися у визначений час, попри затримки: оскільки планети рухаються по Гоманівскій траєкторії, вигідне розміщення Землі і Марса трапляється раз на 26 місяців, що дозволяє літальному апарату максимально ефективно використовувати паливо та дістатися Марсу швидше.

На початку 2014 року стали відомі імена потенційних колонізаторів, що пройшли перший відбірковий тур: з 200 тисяч претендентів відібрали близько 1000 чоловік. На даний момент відібрано сотню сміливців, і Сергій – серед них. Один до чотирьох — такі його шанси стати одним із перших поселенців Червоної планети. Надзвичайно амбітний проект Mars One став об’єктом критики з першого ж дня свого існування. На думку Сергія, опоненти мають право на скепсис; однак існують і люди, які, навпаки, шукають можливості для реалізації космічної мрії. Він готовий розповісти про втілення найфантастичніших ідей, яке відбувається вже сьогодні. А також про реальні можливості та загрози на шляху до здійснення давньої мрії людства — колонізації космосу.

09.05.2016