Kyiv Comic Con 2018: Harder, Better, Faster, Stronger

Друзі, відгримів уже четвертий Kyiv Comic Con. Новий день зустрічає нас сонечком і втомою в ногах, але посмішки не сходять з облич, а приємні емоції не полишають серця. Як же складно після двох днів у цій атмосфері абсолютно дивовижних, відкритих, щирих і захоплених людей переключитися на щось інше!
Величезне спасибі всім, хто був із нами ці дні! Спасибі відвідувачам, спасибі учасникам, спасибі косплеєрам, спасибі лекторам, спасибі партнерам, спасибі волонтерам і всім, хто працював аби фестиваль відбувся.
Це був найбільший із заходів, які ми проводили. За попередніми оцінками кількість відвідувачів склала 12,5 тисяч людей за два дні! І особливою нашою гордістю стало те, що при такій кількості відвідувачів ми нарешті побороли основну проблему наших фестивалів – грандіозні черги. Ми дуже старалися: збільшили кількість кас, відкрили їх з 8 ранку, почали видавати квитки вже в п’ятницю, а в час пік ми запустили польових касирів, які просто у черзі обмінювали квитки на браслети. Таким чином, кількість оброблених квитків на годину цього року в нас зросло до 738 (у 2017 було 554, а у 2016 – 399). Інакше кажучи, якби цього року в нас була пропускна система дворічної давності, черга на фестиваль починалась би з Володимирської гірки 🙃
Кількість партнерів і учасників цього року також зросла: ще більше яскравих стендів та інтерактивних розваг, більше презентацій кіно, більше зон відпочинку, більше художників і більше класнючих магазинчиків. Приємно бачити нові клуби і компанії в сфері настолок, відеоігор, коміксів. Дивовижні активності та інсталяції підготували культурні центри. Ми дуже раді вітати нових учасників і сподіваємося, що ви з нами надовго! Важливо і те, що багато учасників докладають більше зусиль до продумування декору і активності на своїх подіях і стендах.
Як завжди, основна окраса фестивалю – це сотні і сотні косплеєрів. Всі відзначають, що з кожним роком косплеєрів не тільки більшає, а й рівень підготовки також зростає. Тут навіть не варто зайвий раз писати – достатньо продивитися фотозвіти.
Головний принцип, який ми сповідуємо під час підготовки – боротися з тим, що виходить погано, збільшувати те, що виходить добре і експериментувати з новими форматами.
Ми спробували зробити більш яскравим відкриття і закриття фестивалю, і це подарувало море емоцій. Квіз у головному залі виявився абсолютно пречудовим форматом, і ми однозначно проводитимемо подібні заходи і далі! Гарною ідеєю нам видається і об’єднати у великі блоки презентації коміксів (видавничих і незалежних) і настільних ігор, хоча є організаційні моменти, які ми могли б тут покращити.
З того, що реалізувати не вдалося – це більше рухливих активностей на вуличній зоні фестивалю. У нас були ідеї дуже масових подій, під які ми не змогли знайти партнерів. Утім, ми сподіваємося реалізувати їх наступного року. Звісно, хотілося б запросити більше іноземних гостей.
Цей фестиваль виявився надзвичайно складним в організації. Організатори і волонтери працювали на межі можливостей, і фраза «валитися з ніг» набувала буквального значення наприкінці дня. Єдине, що мотивує продовжувати цю працю – та кількість теплих слів, які ми отримуємо у повідомленнях і бачимо у ваших історіях у соцмережах.
Це складно описати словами, але атмосфера фестивалю діє як якась магія: люди обіймаються і усміхаються одне одному, допомога приходить без прохань, а подарунки і приємні дрібнички даруються без жодних підтекстів. Багато журналістів у репортажах кажуть, що на Комік Коні протягом двох днів царює фантазія, нереальний світ. Правду кажучи, ми з ними незгодні. Ми переконані, що саме таким має бути реальний світ ❤️

 

21.05.2018