Ви переглядаєте програму 2018 року.
Щоб повернутись до програми цього року — натисніть сюди.

Програма і учасники минулих років: 2019, 2017, 2016, 2015

ПРОГРАМА

19/05/2018

13:00-14:30

Майстер-клас від АЗУР: малюємо аніме-персонажа (Алея Коміксів)

Побудова, пропорції, основні ракурси і типи персонажів. Малюємо дівчину, хлопця і Чібі. Особливості малювання персонажів та шкіри різних рас. Пропорції персонажу та робота з тоном. Будемо вчитися малювати емоції: як змінюються риси обличчя при здивуванні, щастя, гніві, печалі. Рівень з нуля.

13:30-14:30

Як стати Айдолом? Стратегія успіху в поп-культурі Японії та Кореї (Лекційна Темної сторони)

Ми запрошуємо Вас відвідати закулісний світ поп культури Японії і Кореї. Для вас ми відкриємо завісу таємничості над світом айдолів. Ви познайомитеся з особливостями поп культури Японії і Кореї, дізнаєтеся, як стають трейні, а потім і айдолами, чим займаються айдоли, як і чим вони живуть. І найголовніше — ми розповімо вам, як стати айдолом, не будучи корейцем чи японцем. Ви станете свідками народження U-pop і побачите дебютний виступ нової групи, учасники якої проведуть в кінці лекції для вас, майстер-клас з читання корейського репу і хореографії.

14:30-16:00

Майстер-клас з малювання манґи (Лекційна Темної сторони)

Манґа по праву може вважатися одним із символів Японії, так як завдяки їй Японія стає все більш популярною. Манґу читають у всіх куточках світу. І кожен, хто захоплюється цими особливими коміксами, в душі мріє стати манґакою. На лекції ви дізнаєтесь все про манґу і навіть про те, чи реально стати манґакою і що для цього потрібно зробити. На майстер-класі вихованці нашого Центру, які готуються до міжнародного конкурсу манґи поділяться секретами успіху, особливостями техніки, сюжетної лінії, створення персонажів.

15:00-16:30

Майстер-клас від АЗУР: малюємо волосся персонажів аніме (Алея Коміксів)

Волосся одна з найбільших принад і прикрас, а так же спосіб виразити характер персонажа. Як малювати чоловічі та жіночі зачіски в стилі аніме. Саме волосся робить героїв аніме унікальними та привабливими.

16:30-17:30

Ярослав Мудрий і тінь Золотого дракона: аніме в жанрі фентезі і світова фентезі-традиція (Лекційна Світлої сторони)

В чому відмінне між усталеною традицією і культурним перетворенням жанру фентезі, а що є спільним? Як недивно, саме аніме може дати часткову відповідь на це запитання. Варто продивитися лише кілька аніме фентезійної тематики, і готові «фентезі-матриці» одразу виникнуть у голові, причому спільними вони будуть не лише для аніме відповідного жанру. Адже світова фентезі-традиція, почавшись з літератури, поширюється на популярну культуру загалом, у тому числі українську: комікси, фільми, мультфільми, ігри… аніме. Яких перетворень зазнав жанр фентезі в аніме, чи побачимо ми колись аніме про Ярослава Мудрого, причому взагалі Золотий дракон і чи всі «фентезі»-аніме, у тому числі «класичні», такими є, — у лекції Любові Базь, літературознавиці, письменниці-прозаїкині, авторки рубрики «Аніме» у журналі «Однокласник».

19:30-22:00

Kyiv Comic Con Geek Quiz (Головна зала)

Друзі, ми з радістю починаємо анонсувати події, що відбудуться на четвертому Kyiv Comic Con 19-20 травня! І починаємо ми з події нового для фестивалю формату: ввечері в суботу, 19 травня, на вас чекає супермасштабний Ґік-квіз (Що? Де? Коли?), який організовують наші друзі з PubQuiz. Хлопці – справжні майстри своєї справи: спеціально для вас вони розроблять унікальний хардкорний квіз, який охопить усі тематичні напрямки фестивалю і виявить знавців популярної культури.
Ця та інші події безкоштовні для відвідувачів Kyiv Comic Con.

20/05/2018

12:00-13:00

Короткий вступ до манґи (Лекційна Світлої сторони)

Що таке манґа? Звідки вона бере свій початок? Чи манґа – для всіх?

Протягом нашої зустрічі ми шукатимемо відповіді на ці та інші запитання, обговорюватимемо довгу традицію японських оповідей у малюнках, а також західні графічні історії, що з’явилися в Японії у період Мейдзі (1868-1912) і впливали на тогочасне мистецтво. Саме завдяки взаємодії цих двох стилів і народилася манґа.

Також ми обговоримо різні піджанри манґи, а також поговоримо про творчість навідоміших манґак.

Лекцію читатиме французький дослідник Ґаeль Кервізік.

12:00-13:30

Майстер-клас від АЗУР: Малюємо аніме-персонажа (Алея Коміксів)

Побудова, пропорції, основні ракурси і типи персонажів. Малюємо дівчину, хлопця і Чібі. Особливості малювання персонажів та шкіри різних рас. Пропорції персонажу та робота з тоном. Будемо вчитися малювати емоції: як змінюються риси обличчя при здивуванні, щастя, гніві, печалі. Рівень з нуля.

14:00-15:30

Майстер-клас від АЗУР: малюємо персонажів Чібі (Алея Коміксів)

Малюємо комічних персонажів аніме з маленьким тулубом і великою головою. Рівень з нуля.

15:30-16:30

Атака підлітків: як герої аніме наближають кінець світу (Лекційна Світлої сторони)

На лекції ми поговоримо про конфлікт поколінь та сліди Едіпового комплексу в аніме (привіт, Фройде!). Про богоборство й міфологічні риси підліткового бунту. Чому на анімешних героїв наприкінці історії так часто не очікує гепі-енд. А також про маленький апокаліпсис, який кожен підліток від Лелуша з «Коду Ґіасс» до Ерена з «Атаки титанів» несе в собі.

Захід проведе Tetiana Petrenko

19:30-20:30

Віртуальна мандрівка Акіхабарою – священним місцем для кожного анімешника (Лекційна Світлої сторони)

Ми запрошуємо Вас здійснити віртуальну подорож по долині осіннього листя — Акихабара. У всьому світі не багато знайдеться міських районів, де зосереджено стільки магазинів електроніки, як в Акихабара в Токіо. Цей район є також місцем паломництва любителів поп-культури — відеоігор, аніме і т. п. Програмне забезпечення для ігор, колекційні фігурки героїв аніме, косплей-продавці, переодягнені в персонажів відомих ігор і анімаційних фільмів, — все це можна бачити в Акихабара. Акихабара — це не мрія, це місце, де здійснюються мрії. Ви побачите там улюблених героїв, зможете придбати все, що завгодно вашій душі, відвідати Мейд кафе і зануритися в неповторну атмосферу аніме фестивалю.

УЧАСНИКИ

  • Мережа АЗУР

    АЗУР мережа магазинів товарів для хобі та творчості. АЗУР — піонер на ринку товарів для хобі та творчості, так як почала роботу ще в 2003 році. Асортимент магазину складається тільки з високоякісних товарів для широкого спектра найрізноманітніших творчіх технік від провідних світових виробників. Структура мережі АЗУР така, що при кожному магазині працює арт-студія. Арт студії — це творчий простір, де досвідчені майстри навчать створювати різноманітні шедеври із застосуванням сучасних технік декору та живопису.

    Сайт

    Facebook

  • Тетяна Петренко

    Літературна критикиня, редакторка відділу критики на порталі Читомо. Дослідниця мотиву кінця світу. Здобула ступінь магістра літературознавства в Могилянці. Пише для порталів Читомо, Літакцент, Букмоль.

  • Ґаeль Кервізік

    Французький дослідник з дитинства фанатіє від японського аніме і манґи. Дитячі захоплення переросли у вивчення японської мови та історії Японії в ніверситетах Франції (Ренне ІІ та Ліон 3) та Японії (Васеда та Кейо). У центрі досліджень — зображення Другої Світової війни у манзі.

     

  • Любов Базь

    Літературознавиця, письменниця-прозаїкиня, авторка фентезійних романів та оповідань. Учасниця фестивалів «Kyiv Comic Con», «LiTerraCon», «ГОГОЛЬFEST» та інших, співорганізаторка фестивалю «Аль Мор», голова журі літературного конкурсу цього фестивалю. Володарка ІІІ премії конкурсу «Смолоскип 2013» за роман «De Profundis». Учасниця та фіналістка конкурсів фантастичних оповідань від об’єднання «Зоряна Фортеця». Учасниця літературних заходів у Києві, Львові, Житомирі, Кам’янці-Подільському. Лауреатка премії видавництва «Легенда» за рецензію на фентезі-роман Олега Рибалки «Гра в життя» (2017). Твори друкувалися в різних ЗМІ, альманахах і антологіях (альманах «Питання людяності», журнали «Однокласник», «Уїкенд» та ін.). Авторка рубрики «Аніме» в підлітковому журналі «Однокласник».

  • «Сакура Мацурі»

    Центр східного розвитку та культури «Сакура Мацурі» існує з 2003 р. Мета — інтелектуальне і естетичне виховання, сприяння міжнародному співробітництву і плекання толерантності. У Центрі діють курси іноземних мов (японська, китайська, корейська та англійська), східних мистецтв (каліграфія, живопис, орігамі та ін.). Центр підтримує і проводить соціально важливі заходи, лекції та майстер-класи. За внесок в розвиток нагороджений Міністерством освіти, Орденом «Луїзи Прусської», «Розою подяки» і ін. нагородами. Завдяки авторській методиці викладання японської мови переможець на міжнародному конкурсі «Інновації в навчанні». Окремим продуктом є програми відпочинку «Смарт Кемп» (Аніме табір, 10 облич Японії, Народження жінки та ін.), які доступні і дітям, і дорослим, а також сприяють зміцненню сімейних відносин.

    Сайт

    Facebook

    Instagram

    Vk.com

  • Катерина Семенова

    Катерина Семенова — засновник Центру східного розвитку і культури «Сакура Мацурі», східознавець, автор експрес методики викладання японської мови, майстер каліграфії

  • Ай Фа Сі

    Ай Фа Сі — художник, майстер з живопису «гохуа», активно займається культурно-просвітницькою діяльністю. Участник колективної виставки київських художників «Магма» в Мистецькому Арсеналі. Брала участь в спільному з музичним гуртом «Мантри Магдалени» (лідер Олексій Гусак) в артпроекті «Гохуа в ритмі біт» в арт-студії Вікторії Раснянкої. Проводила персональну виставку у культурному Центрі «Сакура Мацурі».

  • Катерина Малиненко

    Старший вожатий-організатор Малиненко Катерина презентуватиме Аніме Табір на стенді.

    Катерина- вихованка Центру східного розвитку і культури Сакура Мацурі. Співавтор кулінарного блогу японської кухні. Учасник міжнародного конкурсу з малювання манги.

     

  • Віктор Семенов

    Віктор Семенов – сходознавець, дослідник Акіхабари, майстер орігамі світового рівня, виставки його робіт орігамі проводилися в Європі, Дубаях. Лекція оформлена у вигляді музичного відеоряду с коментарями лектора. Він розкаже про особливості своєї мандрівки і покаже все, що побачив сам.